SANCAK/Mart 1994/Erbakan özel sayı/10 tl

SANCAK/Mart 1994/Erbakan özel sayı/10 tl
6 Ocak 2014Yorum Yap
SANCAK/Mart 1994/Erbakan özel sayı/10 tl

İstekleriniz için “muallimsahaf@gmail.com”a mail atabilirsiniz veya alta yorum yazabilirsiniz.Kargo ücreti alıcıya aittir. 100 tl üzeri siparişlerde kargo ücreti tarafıma aittir.

Rahmetli Erbakan’ı yıpratmak amacıyla çıkarılmış  dergi demeye de dilim varmıyor ama,tarihe ayna tutsun  ve bilinsin amacıyla  gündeme getirdim.Bu iftira ile ilgili olarak; “http://home.arcor.de/necmeddin_erbakan/hayati/milliselamet/erbakaniaglatan.html” linkine bakılabilir.

Ben bu derginin attığı iftiranın kaynağı ile ilgili bölümü alıntıladım.

SANYO DIGITAL CAMERA

 

ERBAKAN HAKKINDA EROİN DAVASI AÇILIYOR
Eroin davası, Erbakan’ın Kıbrıs Barış Harekatında birinci derecede rol oynadığı için Yunanlıların yıpratmak maksadıyla hazırladıkları bir komplodan kaynaklanmaktaydı.
Batı Almanya’da eroinle birlikte yakalanan Halit Kahraman’a, ölüm tehdidi ile baskı yapmışlar, Erbakan Hoca’ya iftira attırmışlardı.
Alman makamları, dosyada Erbakan aleyhinde, kuru iftiradan başka ciddi delil bulunmamasına rağmen, adet yerini bulsun diye dosyayı Türkiye’ye gönderdi. Ankara Savcılığında Türkçe’ye tercüme ettirilen dosya üzerine gitmeyi Erbakan zâif addetmişti.
Almanya’da yargılanarak hüküm giyen Halit Kahraman, bu yaptığı iftiradan pişmanlık duymuş, baskılar kalkınca gerçeği açıklayan bir mektubu 12 Eylül’den önce Meclis Başkam olan Cahit Karakaş’a göndermiş idi. Sözkonusu mektupta Erbakan’ın eroin işiyle z

erre kadar alakası bulunmadığını üzüntü içinde, ayrıntıları ile belirtiyordu.
Meclis Başkanı Cahit Karakaş bir basın toplantısı ile bunu kamuoyuna ve resmi makamlara açıklamak kararında iken, bu kararını yerine getiremeden 12 Eylül ihtilali olmuştu.
12 Eylül (ihtilalinden sonra Erbakan ve arkadaşları 163’üncü maddeden dolayı tutuklanarak cezaevine alındıktan sonra eroin davası yeniden ele alınıyordu.
Bu davanın neticesinde zaten yüzü ak, alnı açık olan Erbakan aklandı.
Ancak bir benzerlik dikkatten kaçmıyor. 27 Mayıs zihniyeti, hasımlarım küçük düşürmek için köpek, bebek, davaları, açtırmışlardı. 12 Eylül zihniyeti ise hasımlarını küçük düşürmek için eroin davası açtırdı.

Ali Çalışır Websitesi