NIETZSCHE ve BABAANNEM/Mustafa Ulusoy/ 10 tl

NIETZSCHE ve BABAANNEM/Mustafa Ulusoy/ 10 tl
22 Ocak 2014Yorum Yap
NIETZSCHE ve BABAANNEM/Mustafa Ulusoy/ 10 tl

KARAKALEM YAY/

KONDİSYONU İYİ-ÜZERİNDE KULLANICININ ADI VE KAŞESİ VAR

İstekleriniz için “muallimsahaf@gmail.com”a mail atabilirsiniz veya alta yorum yazabilirsiniz.Kargo ücreti alıcıya aittir. 100 tl üzeri siparişlerde kargo ücreti tarafıma aittir.

P1080327Hayatın anlamı, ölüm, hiçlik, sonsuzluk arzusu, mutsuzluk, anlaşılamama, hayata ve kâinata yabancılaşma…

Mustafa Ulusoy, dış dünyadan taşıdığı gözlemleri, özellikle bir psikiyatrist olarak şahit olduğu olayları kendi iç dünyasında yaşadıkları ile iman potasında eritiyor ve saflaştırıyor bu kitabında.

İnsana dair, size dair, bize dair bir kitap..

Önsöz

HİÇBİR ŞEY HAYAT KADAR şaşırtıcı değil. Hiçbir şey, insana, kâinatta olup bitenler kadar hayret vermiyor. Hiçbir şey insanı kendi iç dünyasında olup bitenler kadar hayrete sevk etmiyor.

Bu kitap, işte, insanın varoluşu karşısında duyulan bu şaşkınlık ve hayretin bir ifadesi olarak yazılmıştır.

Bu kitabın yazılması birçok insanın katkısıyla oldu. En başta, kitabın editörlüğünü üstlenen Metin Karabaşoğlu yazıların kitaplaşmasına çok katkıda bulundu. Ali Mermer’le hayatımın kritik bir döneminde tanıştım ve ihtiyacım olan birçok zor dönemde bana çok destek oldu. Yazıların birçoğunu okudu, eleştirdi. Murat Çiftkaya ve Senai Demirci her daim iyi bir arkadaş olduklarını gösterdiler. Her ikisi de birçok düşüncenin filizlenmesinde yardımlarını esirgemediler.

Annem Hatice ve babam Halil Ulusoy hayattaki önemli bir şeyi benden hiç sakınmadılar. Bana hep dua ettiler ve sevgilerini böyle ifade ettiler. Yaratıcının en büyük lütuflarından biri olan ailenin sıcaklığını kardeşlerim Hacer, Menşure, Betül ve Seyda ile yaşadım; onlar, ‘bağlılık’ denilen duyguyu tatmama ve bu duygunun gelişmesine vesile oldular.

Eşim Zerrin, yazı yazarken duçar olduğum asabî hallere katlandı; içinde taşıdığı masumiyet ile, beni hayatımda yolunda gitmeyen şeylerle yüzleştirmekten kaçınmayarak kendimi sorgulamama vesile oldu ve iyi bir yoldaş, takdir edici bir arkadaş olduğunu gösterdi.

Bana saatlerini ayırarak iç dünyalarını aralayan hastalarım ise insanın yaşadıklarını dile getirmesinin her türlü zorluğuna katlanarak bana hep ‘insan’dan bahsettiler. Ve başka birçok insan birçok yerde ve zamanda hayattan ve hayatlarından bahsettiler ve hayatlarının önemli ayrıntılarına işaret ettiler.

Hepsine teşekkür ediyorum.

MUSTAFA ULUSOY
İstanbul, 1997

 

Ali Çalışır Websitesi