KARAR VERME SANATI/J.S HAMMOND-R.L.KEENEY-H.RAİFFA/10 TL

KARAR VERME SANATI/J.S HAMMOND-R.L.KEENEY-H.RAİFFA/10 TL
24 Mayıs 2014Yorum Yap
KARAR VERME SANATI/J.S HAMMOND-R.L.KEENEY-H.RAİFFA/10 TL

BEYAZ YAY-234 SAYFA-1998 BASIM-KONDİSYON TEMİZ

İstekleriniz için “muallimsahaf@gmail.com”a mail atabilirsiniz veya alta yorum yazabilirsiniz.Kargo ücreti alıcıya aittir. 100 tl üzeri siparişlerde kargo ücreti tarafıma aittir.

“Olayların veya başkalarının sizin yerinize karar vermesini beklemeyin. Siz erken davranın.”
(Ön Kapak’tan)

Karar vermekten kaçmanın çeşitli yolları vardır. Olayların veya başkalarının bizim yerimize karar vermesini beklemek, bu kaçışın en yaygın biçimleri arasındadır. Peki, karar vermek neden bu kadar zor bir iş olarak algılanmaktadır? Bir seçim yaparken bir karara varmak zaten başlı başına zor bir iş midir, yoksa zorluğu yaratan, belki de farkında olmadan uyguladığımız, kendi karar verme yaklaşımımız mıdır? Karar Verme Sanatı’nın yazarları John S. Hammond, Ralph L. Keeney ve Howard Raiffa, geliştirdikleri yöntem ve teknikler kullanıldığı takdirde, insanların karar verme güçlüğü çekmekten kurtulacağı iddiasındalar.

Yaklaşımlarının özü şöyle açıklanabilir: Neye karar vermeniz gerektiğini kendinize açıkça ifade ederek karar probleminizi tanımlıyorsunuz. Karar probleminizi öğelerine ayırıyor ve onu keşfediyorsunuz. İçlerinden kararınıza en uygun olanları belirliyorsunuz. Sıkı ve sistematik düşünme uyguluyorsunuz. Ve kararınızı veriyorsunuz. Böylece, probleminizin kendini göstermesini beklemek yerine karar fırsatlarınızı araştırmış oluyorsunuz.
(Arka Kapak’tan)

DSCN5724

Ali Çalışır Websitesi