DENEMELER/Suut Kemal YETKİN/20 tl

DENEMELER/Suut Kemal YETKİN/20 tl
6 Şubat 2014Yorum Yap
DENEMELER/Suut Kemal YETKİN/20 tl

Türkiye iş bankası yay/Eski baskı

DSC00139Asıl görevi felsefe profesörlüğü olan Suut Kemal Yetkin’in, akademik çalışmaları yanında, ağırlıklı olarak sanat ve edebiyat üzerine yazdığı denemeleri dikkate değer niteliktedir.
“Denemeler adlı kitabını açtım, yeniden okudum kimi yazıları… Uzun yıllar önce Edebiyat Üzerine adlı kitabının yayınlanmasında da payım olduğundan, hatta bu adı da ben koyduğumdan, bütün yazıları birkaç kez okumuşumdur kimbilir!

Deneme kolay gibi görünen, ama en güç bir yazın dalıdır. Ataç, Eyüboğlu ve Yetkin, bizden önceki ustalar kuşağının üç sağlam deneme yazarı… daha sonra Anday, Günyol, Birsel gibi denemeciler de yetişti, başkaları da… Ama Yetkin’in huzur veren yazarlığı, hoşgörülü doğası, zaman zaman beni Ataç’ın, Eyüboğlu’nun yazılarından daha çok etkilemiştir. Daha doğrusu kendime daha yakın bulmuşumdur.”
Oktay Akbal

-KONDİSYONU İYİ-ÜZERİNDE KULLANICININ ADI VE KAŞESİ VAR

-İstekleriniz için ana sayfamızın üst köşesinde iletişim kısmında yer alan “muallimsahaf@gmail.com”a mail atabilirsiniz veya kitaba baktığınız sayfanın altında yer alan  yorum kısmına  talebinizi yazabilirsiniz.

-Kitapların Kargo ücreti alıcıya aittir. 100 tl üzeri siparişlerde kargo ücreti tarafıma aittir. Ancak ansıklopedi türü eserlerin ağırlığı nedeniyle kargo ücreti alıcıya aittir.

-Sipariş kitabınızı veya kitaplarınızı  vereceğiniz  açık adrese (Cumartesi ve Pazar hariç) PTT KARGO gönderiyoruz.

(İstediğiniz bir kargo şirketi varsa belirtiniz, ancak özel kargo şirketlerinin ücretleri PTT Kargo’ya göre daha yüksek)

-Lütfen; Açık Adresinizi   bize göndereceğiniz  maile  eklemeyi unutmayınız. Herhangi bir aksama meydana gelmemesi için  mutlaka irtibat telefonu veriniz.

Ali Çalışır Websitesi