BİR DEVRİMİN ANLATILMAMIŞ ÖYKÜSÜ/ M.Hasaneyn HEYKEL/ 15 tl

BİR DEVRİMİN ANLATILMAMIŞ ÖYKÜSÜ/ M.Hasaneyn HEYKEL/ 15 tl
17 Nisan 2014Yorum Yap
BİR DEVRİMİN ANLATILMAMIŞ ÖYKÜSÜ/ M.Hasaneyn HEYKEL/ 15 tl

NEHİR YAY/1988 BASIM/285 SAYFA-2 EL-SYFA EKSİĞİ YOK.Yalnız altı çizilidir ve kenarlarında yazılar var.

Bir zamanlar okumuştum.

Bu adam Mısır’ın duayen gazetecilerden sayılır.Bir dönemin Ahmet Emin Yalman’ına benzetilebilir.Onunla ilgili  Türkiye’de değerlendirmeyi Mustafa ÖZCAN şöyle yapmaktadır.Yazının bir kısmını aldım.

Dev suretindeki cüce

Günümüzde dev suretindeki cüceler ortaya çıkmıştır. Bunlardan birisi de Mısırlı gazeteci Muhammed Hasaneyn Heykel’dir. Kendisine ‘düzenbazlık heykel’i dense sezadır. Mısır’da Sisi’nin seçilmesi için yapılacak fix ve formalite seçimlerden önce darbe tezgahtarlığı yaptıktan sonra Heykel şimdi de Mısır’ın Sabih Kanadoğlu’su rolüne soyundu. Sisi adaylığını ilan ettiği konuşmasını teamüllere ve tarafsızlık ilkesine aykırı olarak Mısır resmi kanallarında yaptı. Mısır’da cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde Sisi için ilahlaştırma kampanyası yürütülüyor. Kur’an ifadesiyle Firavun, Mısır halkını parçalara, sınıflara ve kısımlara ayırdı. Bu kısımlardan bir kısmı muhalif diğer kısmı ise muvafıktır. Dev suretindeki cücelerden birisi olan Robert Fısk doğru tespitlerinden birisinde Mısır’ın tarihinde ve geçmişinde hiç bu kadar bölünmediğine parmak basmaktadır. Bu siyasi kast veya sınıflardan birisi güce tapınıyor ve iman ediyor. Sisi’yi ilahlaştırmakla meşgul…..

İstekleriniz için “muallimsahaf@gmail.com”a mail atabilirsiniz.Kargo ücreti alıcıya aittir. 100 tl üzeri siparişlerde kargo ücreti tarafıma aittir.

DSCN4254

Ali Çalışır Websitesi