27 MAYIS VE BİZLER/Nilüfer GÜRSOY/ 10 tl

27 MAYIS VE BİZLER/Nilüfer GÜRSOY/ 10 tl
20 Nisan 2014Yorum Yap
27 MAYIS VE BİZLER/Nilüfer GÜRSOY/ 10 tl

Hatırat-okudum/YAPI YAY/131 sayfa-temiz

Aklımda kalan en çarpıcı bölümleri. 1960 darbesinden sonra  yapılan Yassıada duruşmalarının önemli piyonu Salim Başol’la parkta karşılaşmaları ve  Başol’un kaçarcasına uzaklaşması

Diğeri ise suçlu gösterilenlere  yapılan psikolojik baskı ve yalnız bırakılmaları unutulacak gibi değil….Günümüze ışık tutması için bir dönemin mağdurlarının hatıralarını okumanın önemli olduğunu düşünüyorum.

Tanıtım Yazısı’ndan  “…28 Mayıs sonrası Türkiye’si, dışarıya karşı utanılacak ve hicap edilecek bir durumdadır. Memleket 40 yıl geriye gitmiştir.

“… Bugünkü görüşümle ve böylesine seni iftiralardan sonra kocam ve mesai arkadaşlarının adil bir şekilde muhakeme edileceklerine pek kani değilim. İnşallah düşündüğümün aksi çıkar. Ama böylesine seni iftiralardan sonra her şey beklenebilir. Milleti ve memleketi dama taşı gibi oynatmak çıkar değildir. Neden genel seçimleri beklemediler? Eski zamandaki gibi “İsterük” veya “İstemezük”le devlet idaresi salaha gitmez. “… Derler ki: Dedesi bir hata etmiş, sıkıntısını torunu çekmiş! Onun için, gazeteler herhangi bir şey yazarlarken dikkat etmelidirler. Biz bugün varız, yarın yokuz.

İstekleriniz için “muallimsahaf@gmail.com”a mail atabilirsiniz.Kargo ücreti alıcıya aittir. 100 tl üzeri siparişlerde kargo ücreti tarafıma aittir.

DSCN5318

Ali Çalışır Websitesi